0
0

У чому різниця між ніпелем Schrader і Presta?

У чому різниця між ніпелем Schrader і Presta?

Для такого маленького компонента, як ніпель велосипедної шини, він відіграє важливу роль у забезпеченні загального успіху поїздки. Крім того, для правильного використання потрібно більше знань, ніж можна було б припустити.


Коли ви накачуєте шини, ви можете помітити, що на деяких велосипедах є знайомий ніпель Шредера (той же, що і в автомобілях), в той час як інші поставляються з тонкою екзотичної моделлю, відомої як ніпель Presta. Чому в різних велосипедах використовуються різні системи клапанів і як вони співвідносяться один з одним? Ось все, що вам потрібно знати про велосипедних ніпелях, щоб продовжувати кататися.Schrader


Schrader ширше, ніж ниппель Presta, і зазвичай однаковою окружності зверху вниз. Зовнішня стінка має різьблення для кріплення ковпачка або головки насоса. Штифт в центрі являє собою підпружинений зворотний клапан, який регулює потік повітря всередину і назовні. Зворотні клапани призначені для забезпечення потоку повітря тільки в одному напрямку. Головка насоса створює тиск на штифт і повітря потрапляє в камеру.


Presta

Presta приблизно вдвічі менше Шредера і повністю виготовлений з металу. Він трохи звужуються до верху, а деякі мають різьбу до упору. Шток клапана відкривається шляхом відкручування гайки. На відміну від Schrader, в системі не використовується зворотний клапан - вона повністю герметизується в залежності від тиску в камері або шині. На багатьох клапанах Presta, в тому числі для використання в безкамерних системах, весь сердечник є знімним. Будьте обережні при відкручування гайки стержня, щоб випадково не відкрутити весь сердечник, який швидко випустить все повітря з шини.


Так само іноді зустрічається в деяких країнах і на старих моделях міських велосипедів зустрічається ніпель Dunlop. Він схожий на Presta але більш широкий.

Чому на велосипедах використовуються ніпелі Presta?


Presta були винайдений тим же хлопцем, який заснував Zéfal, одного з провідних виробників велосипедних насосів і інших велосипедних аксесуарів. У порівнянні з клапанами Schrader, клапани Presta ідеально підходять для велосипедних коліс з багатьох причин:


  • Для них потрібна менша отвір в ободі, що покращує його міцність.
  • Вони легше, тому високопродуктивні колеса не потребують противазі під вагу виносу, щоб обертатися плавно.
  • Вони щільно закриваються тільки під тиском повітря, тому немає необхідності в механічному зворотному клапані, як в системах Schrader (які можуть забиватися сміттям).
Коментарі